Bio obchod > Bio potraviny > Orechy, plody a semienka > Marhuľové jadrá horké B17 Wolfberry 100g

W-MJHORKE

Marhuľové jadrá horké B17 Wolfberry 100g


Výborná pochúťka plná vitamínov, minerálov a unikátneho amygdalínu.

Balenie: 1 ks 100 g

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Výborná pochúťka plná vitamínov, minerálov a unikátneho amygdalínu.

Posledné kusy skladom, dopredaj, expirácia marec 2018!

Marhuľové jadrá obsahujú celý rad prospešných látok. Medzi najvýznamnejšie patrí amygdalin, ktorému sa niekedy nesprávne hovorí vitamín B17. Na ten sa vedci zamerali vďaka kmeňu Hunza, ktorý žije na pakistansko-indickom pomedzí. Členovia tohto kmeňa sa bežne dožívajú 100 rokov a pri skúmaní ich jedálnička sa zistilo, že hlavnú časť ich stravy tvoria marhule. Viac ako plodov si ale Hunzovia vážia ich jadierka, pretože podľa nich práve ony stoja za ich pevným zdravím.

Amygdalín dodáva jadrám ich charakteristickú horkú chuť a je obsiahnutý napríklad aj v mandliach, jadrách broskýň, čerešní, alebo sliviek. Jeho priaznivý vplyv na ľudský organizmus prechádza neustálymi výskumami a v súčasnosti sa zisťuje jeho vplyv na prevenciu vzniku nádorov. Každopádne sa využíva ako súčasť prostriedkov proti dráždivému kašľu, alebo proti nevoľnostiam. Telo sa ním ale môže predávkovať, pretože pri jeho trávení sa uvoľňuje toxický kyanovodík. Z tohto dôvodu by nemalo skonzumovať viac jadier, než je ich doporučené dávkovanie!

Sladké marhuľové jadrá možno chrúmať priamo alebo ich pridávať do müsli a rôznych cereálií. Výborné sú aj rozomleté a nasypané na rôzne kaše, ktorým dodajú charakteristickú orechovú chuť, ktorá je ale výnimočná.

Nutričné hodnoty na 100g:
Energia: 2600 kJ / 640 kcal; Tuky: 54.0 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 4.6 g; Sacharidy: 21.8 g – z toho cukry 6.2 g; Bielkoviny: 12.0 g;Soľ: 0.025 g; Vláknina: 9.6 g;

Minerály v 100g marhuľových jadier:
Draslík: 599mg; Vápnik: 26 mg; Hořčík: 234mg; Fosfor: 508mg

Alergény: Bez alergénov.
Balenie môže obsahovať stopy kôstok.
Krajina pôvodu: Čína

Marhuľová jadrá

Značka: Wolfberry
EAN:8594158031310

Charakteristika produktu

Zdravé dýchacie cesty   Zdravé trávenie  

Draslík   Fosfor   Horčík   Vápnik   Vitamín B17  

Dávkovanie a použitie

Odporúčané dávkovanie: Osoby nad 60kg 3-5 jadier denne, pričom u osôb s nižšou váhou sa musí denná dávka úmerne znižovať!

Upozornenie: Marhuľové jadrá obsahujú amygdalín, ktorého štiepením vzniká kyanovodík, ktorý môže spôsobiť otravu! Dospelé osoby s telesnou hmotnosťou nad 60kg nesmie z bezpečnostných dôvodov užívať viac ako 3-5 jadier denne! U osôb s nižšou telesnou hmotnosťou než 60kg je potreba dennú dávku úmerne znižovať! Uchovávajte jadrá mimo dosahu detí, ktorým sa ich konzumácia neodporúča!

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť