Bio obchod > Bio potraviny > Funkčné žuvačky Strong Gum > Žuvačky Strong Gum Fitness Spaľovanie tukov 10ks

SG-FITNESS

Žuvačky Strong Gum Fitness Spaľovanie tukov 10ks


Žuvačky s L-karnitínom. Pre ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie a chcú byť v dobrej fyzickej kondícii.

Balenie: 1 bal 10 kusov

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Žuvačky s L-karnitínom. Pre ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie a chcú byť v dobrej fyzickej kondícii.

Dopredaj, posledné kusy skladom!

Pre ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie a chcú byť v dobrej fyzickej kondícii. L–karnitín, ktorý je súčasťou žuvačky pomáha zrýchliť metabolizmus a pomáha spaľovať tuk. Podieľa sa na procese budovania svalov počas cvičenia. Xylitol obsiahnutý v žuvačkách pomáha znižovať riziko vzniku zubného kazu a vzniku zápach z úst.

Žuvačky Strong Gum sú vyrábané špeciálnou technológiou. Oproti klasickým žuvačkám sú účinné látky pridávané do žuvacej gumy za veľmi nízkych teplôt. Účinné látky nie sú zničené vysokou teplotou. Toto tiež umožňuje vyrábať žuvačky úplne bez chemických konzervantov. Žuvačky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre diabetikov.

L-karnitín
L–Karnitín je látka alkaloidnej povahy, ktorá sa používa predovšetkým pri regulácii telesnej hmotnosti, pretože vyvoláva v organizme pocit chladu ( pôsobí len na receptory – zimu necítite ). Tým telo začne produkovať viac tepla a následne spotrebovávať viac energie z telesného tuku. Tento účinok funguje nielen pri fyzickej záťaži , ale aj v klude. L–karnitín je po chemickej stránke látkou veľmi podobnou aminokyselinám a je bežne prítomný v ľudskom organizme. Reguluje telesnú hmotnosť, regeneruje po fyzickej záťaži a zvyšuje odolnosť organizmu.

V neposlednom rade má pozitívny vplyv na srdcovú činnosť. Navyše pri požití L karnitínu dochádza k rýchlejšiemu prísunu kyslíka do buniek (podobne ako zakázané EPO). Pri dostatočnej suplementácii teda majú svalové bunky k dispozícii viac ATP aj kyslíka, teda oboch potrebných látok k podávaniu intenzívneho výkonu, navyše táto energia vzniká z tukov! Je špecifickou aminokyselinou, ktorá je telu vlastná a je veľmi potrebná . Nemá negatívne účinky a pôvodne bola táto látka získavaná len z mäsa. Vyskytuje sa v bežnej strave, ako je mäso (jahňacie, hovädzie, divina) a mliečne výrobky.

Je to lipotropné látka (látka pracujúca s tukom). Jej úlohou je zabezpečenie transportu tukov (mastných kyselín) z tukových tkanív do mitochondrií buniek, kde sú tuky využité ako zdroj energie pre bunky a sú tu spálené. Je takto významným spaľovačom, podporuje odbúravanie tuku v ľudskom tele. Čím vyššia je hladina karnitínu vo svale, tým viac telesného tuku sa môže presunúť a spáliť. Umožňuje zvýšený fyzický výkon a pôsobí aj ako mozgový stimulátor (energizér i antistresor súčasne) pri veľkom fyzickom alebo psychickom zaťažení, spomaľuje a odďaľuje pocit únavy.

Zjednodušene povedané vďaka L- karnitínu môžu byť vo vašom tele využité zásoby tuku ako zdroj energie. Musí ale najprv vzniknúť potreba túto energiu dodať = svalová práca alebo pohyb. V neposlednom rade má vplyv na srdcovú činnosť. Pomáha výrazne zvýšiť tvorbu energie z tukov. Ak, sa L – karnitín podáva pred tréningom alebo fyzickou záťažou vôbec (cca 30 – 45min ), napomáha znižovať napätie vo svaloch a tým tak môžete predchádzať riziku svalového zranenia. L- karnitín – výborný spaľovač tukov aj pri nárazovom použití, redukcia podkožného tuku zlepšuje fyzickú výkonnosť, znižuje hladinu cholesterolu znižuje tvorbu kyseliny mliečnej vo svaloch – lepšia regenerácia po záťaži chráni srdce a podporuje srdcovú činnosť, u mužov zlepšuje tvorbu spermií podporuje redukčné diéty a rysovanie v športe.

Karnitín súvisí s činnosťou štítnej žľazy , tá reguluje tvorbu energie a pokiaľ je jej činnosť znížená, prejaví sa to pribúdaním na hmotnosti vo forme tuku . Telo je schopné si L- karnitín tvoriť samo z látok prijímaných v potrave. Ak máte nadváhu a nejete príliš veľa , alebo dokonca dochádza k hladovaniu, pravdepodobne si nevytvárate dosť karnitínu pre optimálne spaľovanie tuku.

Xylitol
Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v prírode v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, vrátane rôznych bobúľ, najmä v slivkách, malinách a jahodách. Xylitol je vhodný aj pre diabetikov a má asi o 40 % menší kalorický obsah, než bežný cukor a neobsahuje aspartam.

Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v rastlinách, ovocí i zelenine. Nemá žiadnu vedľajšiu príchuť, je to prírodný produkt bez pridaných látok. Je vždy úplne rovnakou látkou, nech sa získava z akéhokoľvek prírodného zdroja ( breza, kukurica ). Xylitol je približne o 40 % menej kalorický ako normálny cukor, ale je rovnako sladký. Vďaka veľmi nízkemu glykemickému indexu je vhodný aj pre diabetikov. Nestimuluje pankreas k produkcii inzulínu.

Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Preventívne pôsobí teda u zubného kazu, ale aj osteoporózy ( rednutie kostí – nedostatok vápnika a iných minerálov ). Mnohými štúdiami je dokázané, že xylitol remineralizuje zubnú sklovinu a kosti samotné. U žuvačiek, kde pôsobí najvýraznejšie je výhodou pri dlhšom žutí, že tak dosahuje pomerne dlhú účinnosť v ústnej dutine.

Aj keď má sladkú chuť, na rozdiel od klasických sladkostí, nevytvára živnú pôdu pre vznik plesní. Tým je xylitol vhodné sladidlo pre chorých trpiacich opakovanými kandidózami. Tým, že nepodporuje rozmnožovanie plesní, naopak podporuje rast zdravej črevnej mikroflóry a pomáha tak pri detoxikácii organizmu.

S Xylitolom je vhodné začať opatrne. Xylitol je bezpečný pre dospelých a deti od 12 mesiacov aj vo veľkom množstve. Avšak ak vezmeme v počiatku viac ako 15 – 20 mg denne, môže to mať laxatívny účinok. Telo si na xylitol v priebehu niekoľkých dní zvykne. Vo všetkých smeroch dokáže nahradiť repný cukor. Je tiež priamo použiteľný v teplej i studenej kuchyni, teda aj pre varenie a pečenie. Pozor len pri podávaní svojim maznáčikom, zvieratá ho nevedia metabolizovať.

Nutričné hodnoty xylitolu v 100g:
Energia : 240 kcal / 1005 kJ
Proteíny : 0 g
Tuky : 0g
Sacharidy : 99,80 g
Vláknina : 0g

Krajina pôvodu: Estónsko

Značka: Strong Gum
ID:1589

Charakteristika produktu

Doplnky stravy pre šport a fitness   Zdravé chudnutie  

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť