Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Závislosť od hrania videohier bude psychickou poruchou  

21.06.2018. Vyplýva to z aktualizovanej verzie klasifikácie chorôb. Podľa kritikov toto rozhodnutie (WHO) prispeje k stigmatizácii mladých hráčov.

Kyslá strava: Citlivé zuby trápia stále viac ľudí  

21.06.2018. Smoothie z čerstvého ovocia a zeleniny, sladkosti, víno a sekt majú viac spoločného, ako sa na prvý pohľad zdá. Kyseliny, ktoré obsahujú, škodia našim zubom. Aj keď to s čistením preháňame.

Pozor na nápoje s označením light, ľahko z nich priberieme  

20.06.2018. Nealkoholické nápoje s nálepkou "zero" alebo "light" podporujú obezitu a vedú k nezdravému brušnému tuku.

Kontrolujte si pulz! Upozorňuje lekárka. Nepravidelný totiž môže súvisieť s vážnym ochorením  

20.06.2018. Lekári chcú naučiť Slovákov, aby si pravidelne kontrolovali pulz, ktorý by mal byť v rozpätí 50 až 100 úderov za minútu.

Najúčinnejšia prevencia proti osýpkam? Očkovanie  

20.06.2018. Najlepšou prevenciou proti osýpkam je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR očkovanie. V súčasnosti sa na Slovensku používa trivalentná vakcína proti osýpkam, rubeole a mumpsu.

Solárium nie je zdravou alternatívou slnečného žiarenia  

19.06.2018. Opaľovanie v soláriu nie je také bezpečné, ako si myslia mnohí jeho vyznávači.

Proteínová bomba! Hrášku sa potešia vlasy aj pokožka  

19.06.2018. Hrášok obohacuje náš jedálniček v podobe hráškovej omáčky, kaše, polievky, alebo vo forme pyré. Malé bobuľky sú plné proteínov a iných zdravých prísad.

Dá sa zabrániť rázštepom pery a podnebia? Užívajte kyselinu listovú  

18.06.2018. Aké bude moje dieťa? Na okamih, keď sa mu prvýkrát pozrie do tváre, sa teší každý rodič. A na ten šok, keď zistí, že dieťa má na tvári rázštep, sa nezabúda takisto.

Malígny melanóm: Zákerný nádor  

17.06.2018. Malígny melanóm vzniká z pigmentových buniek. Jeho výskyt narastá viac ako výskyt akéhokoľvek iného zhubného ochorenia a objavuje sa u stále mladších ľudí.

Osýpky nie sú banálnym detským ochorením  

16.06.2018. Ochorenie patrí k najnákazlivejším prenosným ochoreniam a rýchlo sa šíri vzduchom najmä medzi neočkovanými ľuďmi. Množstvo epidémií osýpok je dôkazom, že ochorenie v populácii stále cirkuluje.

Kožu si treba chrániť  

15.06.2018. Riziko zhubného nádoru kože - malígneho melanómu - zvyšuje opakované spálenie najmä v detskom veku a takzvané nárazové opaľovanie, teda občasné intenzívne vystavovanie sa slnku.

Nedostatok vitamínu D zdvojnásobňuje riziko demencie  

14.06.2018. Britskí vedci zistili, že medzi Alzheimerovou chorobou a nedostatkom vitamínu D je jasná súvislosť. Vitamínom jej síce zabrániť nedokážeme, no spomalí ju.

Prejsť na stranu:

1
. . .