Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Rakovina pankreasu: Choroba, ktorú musíme poznať  

15.12.2017. Rakovina pankreasu je celosvetovo na siedmom mieste v počte úmrtí na onkologické ochorenia a na štvrtom mieste v úmrtnosti na túto diagnózu vo vyspelých krajinách.

Tipy na zdravé vianočné zakusnutie  

14.12.2017. Žiaden čas nie je taký "kalorický" ako práve vianočný. Vianočné večierky, vianočné trhy, vianočné sviatky... Všade na nás číhajú, väčšinou vysokokalorické dobroty, málokedy zdravé.

Hraničné situácie v živote diabetika  

14.12.2017. Asi tretina ľudí, ktorí trpia diabetom 2. typu, netuší, že sú chorí. Práve oni pritom žijú na hrane, neliečená cukrovka totiž doslova devastuje ich zdravie.

Rýchlo schudnúť: Staviť na silový tréning či kardio?  

13.12.2017. V chudnutí sme úspešní, ak športujeme. Otázka však znie: Schudneme rýchlejšie vďaka silovému alebo vytrvalostnému tréningu?

S vitamínom C to nepreháňajte. Toto sú vedľajšie účinky  

12.12.2017. Vitamín C nemá vždy len pozitívne účinky. Možno sa ním aj predávkovať - a to vedie k negatívnym účinkom a dokonca aj k vzniku niektorých ochorení.

Ako súvisí soľ so štítnou žľazou?  

11.12.2017. Každý už asi vie, ako súvisí soľ s vysokým krvným tlakom. Ako však soľ súvisí so štítnou žľazou? Jodidovanie soli zachránilo tisíce ľudí pred mentálnym postihnutím.

Pred komplikáciami diabetu vás ochránia správne hodnoty cukru v krvi  

11.12.2017. Na Slovensku žije približne 400-tisíc diabetikov, ďalších asi 100-tisíc obyvateľov má takzvaný prediabetický rizikový syndróm. Je to jedno z najčastejších chronických ochorení.

Sexuológ Radim Uzel: Žena môže "vždycky", muž len sporadicky  

09.12.2017. Na bratislavskom erotickom festivale sme sa zhovárali s bodrým 77-ročným sexuológom z Prahy MUDr. Radimom Uzlom.

Pri silvoterapii sa ponoríte do hlbín prírody  

08.12.2017. Veľmi módna silvoterapia, čiže liečenie z lesných zdrojov, znamená, že sa ponoríme do hĺbky prírody a získame tak novú energiu kontaktom so stromami.

MUDr. Neda Markovská: Deti bez zubného kazu? Žiadna fikcia  

08.12.2017. Cieľom Slovenskej komory zubných lekárov je, aby každé dieťa narodené po roku 2026 a neskôr bolo bez zubného kazu po celý život," hovorí MUDr. Neda Markovská.

Sedem najrýchlejších tipov: Ako poraziť prechladnutie  

07.12.2017. Na zime je nepríjemná jedna vec: Spolu s ňou prichádza aj obdobie chrípok, prechladnutí, zvýšených teplôt, kýchania a upchatých nosov.

Prečo sa zle stravujeme, keď sme pod stresom?  

06.12.2017. Vedci teraz zistili, prečo sa zle stravujeme, keď sme pod stresom. Odpoveď je taká zrejmá, až je zvláštne, že sme na to doteraz neprišli sami.

Prejsť na stranu:

1
. . .