Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Skutočne pomáha pomalé prežúvanie pri chudnutí?  

22.02.2018. Starostlivo prežúvať, jesť pomaly - toto by malo pri chudnutí pomôcť. Aktuálna štúdia ukazuje, že pomalé jedenie má skutočne výhody.

Mrazivé počasie môže spôsobiť srdcový infarkt  

21.02.2018. Nízke teploty môžu ohroziť srdce a spôsobiť infarkt. Bolesť na hrudi alebo dýchavičnosť, obzvlášť v zime, sa neodporúča brať na ľahkú váhu.

Ako sa zdravo stravovať napriek stresu? Sedem tipov  

20.02.2018. Nič nestíhate? Doma, ani v práci? Povinnosti vám padajú na hlavu? Tu je sedem tipov, ako sa stravovať vyvážene aj keď v bežnom živote "zúri stres".

Mýty a fakty o očkovaní proti chrípke  

19.02.2018. Vírus chrípky je charakteristický svojou premenlivosťou. Je však očkovanie proti tomuto ochoreniu skutočne nebezpečné pre naše zdravie?

Močové cesty: Možno posilniť ich imunitu?  

18.02.2018. Čoraz častejšie sa hovorí o rezistencii na antibiotiká, ktorými sa zápaly močových ciest liečia. Stáva sa, že v ambulantnej praxi niekedy chronického pacienta už niet čím liečiť.

O bezdetnosti i rakovine: Balíček vreckoviek je môj pracovný nástroj  

17.02.2018. Klientelu psychologičky Silvie Schmidtmayerovej tvoria pacientky pokúšajúce sa viac či menej úspešne o dieťa - a druhou skupinou sú onkologickí pacienti. Čítajte rozhovor...

Rady, tipy a otázky o chrípke  

17.02.2018. Vysoká teplota, bolesť kĺbov a svalov, suchý dráždivý kašeľ či zimnica sú častými signálmi, že máte chrípku. Hoci je toto ochorenie v zimných mesiacoch bežné, stále je pre nás v mnohom záhadou.

Chrípka: Chorých pribúda  

16.02.2018. Horúčka, bolesť kĺbov a všadeprítomná únava, neskôr aj nádcha a kašeľ. Také sú prejavy chrípky, na ktorú ročne ochorie až 50 miliónov Európanov.

Bielkoviny by mali byť súčasťou každého jedla  

15.02.2018. Schudnúť, budovať svaly, vyhnúť sa atakom vlčieho hladu - bielkoviny sú v týchto prípadoch našou zázračnou zbraňou. No rozhodujúcou je správne množstvo a kombinácia.

Keď vlčí hlad útočí... Tipy, ako sa mu vyhnúť  

14.02.2018. Vlčí hlad všetci dobre poznáme - tu je pár tipov, ako mu zabrániť.

Kardio tréning: Vyhnite sa týmto chybám  

13.02.2018. Beh, plávanie, krížový tréning: Kardio tréning zlepší obehovú sústavu a spaľovanie tukov. Ale len v prípade, že sa vyhnete nasledujúcim chybám.

Supervitamín: K2 nie je len názov hory  

12.02.2018. Pôvodne sa predpokladalo, že v tuku rozpustný vitamín K2 je len jednou z foriem vitamínu K. Výskumy však ukázali, že má v organizme jedinečnú biologickú sólo funkciu...

Prejsť na stranu:

1
. . .