Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Cviky na boľavý chrbát  

19.08.2018. Chrbát často bolí aj kvôli ochabnutým brušným svalom. Preto je dôležité praktizovať nielen cviky na chrbát, ale aj na brucho.

Ako sa hodnotia nežiaduce účinky liekov  

19.08.2018. Kombinácia liekov je v poriadku. Odporúčame však pozorne si prečítať príbalové informácie jednotlivých liekov a oboznámiť sa so žiaducimi aj nežiaducimi účinkami.

Nevhodnej interakcii liekov zabráni aplikácia  

18.08.2018. Nemusí to byť len pivo so šľahačkou alebo slanina s čokoládou. Niektoré kombinácie liekov môžu mať interakcie, ktoré nemusia byť prospešné a dokonca môžu ublížiť vášmu zdraviu.

Dajte si skontrolovať patogény v kliešťoch  

18.08.2018. Verejnosť si môže dať urobiť analýzu prítomnosti pôvodcov infekčných chorôb v kliešťoch. Prisatého kliešťa je dôležité vybrať čo najskôr, a to tak, aby sa nepoškodil.

Zdravý úsmev: Nie štrbavému letu  

18.08.2018. Najčastejšie úrazy medzi dospelými sú dôsledkom bicyklovania, korčuľovania a behu. V niektorých prípadoch zanechá šport prázdnu stopu v chrupe. Ako postupovať pri vybití zuba?

Radí ortopéd Tomáš Jakubík: Čo ste o kĺboch netušili  

17.08.2018. Kĺby tvoria súčasť pohybového aparátu tela. Nosia nás počas celého života, preto je dôležité, starať sa o ne. Pozornosť, akú im venujeme, nám oplácajú pri každodennom pohybe.

Bylinky, ktoré pomôžu pri chronickej únave  

16.08.2018. Liečivé prostriedky z prírody: Tieto bylinky môžu pomôcť pri chronickej únave.

Dosky, ktoré znamenajú svet? Nie, život  

16.08.2018. Prvá darkyňa spustila v utorok (14. augusta) projekt 100statočných, ktorý má za cieľ získať pre Národný onkologický ústav v Bratislave 100 pravidelných darcov krvných doštičiek.

Tipy, ako žiť s bolesťou chrbta  

15.08.2018. Ak trpíte zápalovou bolesťou chrbtice, zmení sa váš životný štýl. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu ľahšie zvládať niektoré činnosti:

Je pre vás paleo strava tá pravá?  

15.08.2018. Zdá sa, ako by každý tretí človek v súčasnosti buď dodržiaval paleo stravu. Dôvodom je snaha schudnúť, alebo zlepšiť svoje zdravie, ale rozhodne nie zachrániť planétu.

Muži, ktorí nosia boxerky, majú viac spermií  

15.08.2018. Americkí vedci podporujú svoje zistenia v predchádzajúcich štúdiách. Výber spodnej bielizne má vplyv na ich plodnosť.

Príliš teplo na športovanie?  

14.08.2018. Behať v lete krátko po dvanástej? To určite nie je dobrý nápad! Vyhýbajte sa horúčave, ako sa len dá.

Prejsť na stranu:

1
. . .