Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Tajomstvo ľudí, ktorí bývajú chorí len zriedka  

21.10.2018. Začalo sa obdobie, kedy mnohí bojujú s chrípkou a prechladnutím. Medzi nami sú však aj takí jedinci, ktorých sa tieto choroby vôbec netýkajú.

Povlak na jazyku - kedy je signálom ochorenia?  

20.10.2018. Biely alebo žltý povlak na jazyku sa vyskytuje v prípade, ak sú na povrchu jazyka baktérie. Belavý jazyk však môže mať aj iné príčiny a poukazovať na rôzne ochorenia.

Vedci sa približujú k odpovedi: Prečo sú ľudia obézni?  

19.10.2018. Výskumníci z centra Helmholtz Zentrum v Mníchove sa približujú k odpovedi na túto zložitú otázku.

Transplantácie orgánov: Nezriedka sa stáva, že rodina darcovsto odmietne  

19.10.2018. Jeden darca môže darovaním orgánov zachrániť život až siedmim ľuďom. Nie zriedkavo sa však stáva, že rodina darcovstvo odmietne.

Jablko, vitaj! Červené? Zelené? Všetky sú plné vitamínov!  

18.10.2018. 85 percent jablka tvorí voda a ovocie má asi 60 kilokalórií. Robí dobrú službu zubom a črevu, rýchlo dodá energiu.

Čo so soplíkmi? Nádcha u detí je bežná aj desaťkrát do roka  

17.10.2018. Opäť soplí... Môže do škôlky alebo musí zostať doma? Prechladnutie je najčastejšou detskou chorobou, no je okolo neho najviac mýtov. Treba lieky, či stačia čaje? Zostať v teple, či môžeme von?

Pravidelný pohyb a zdravé recepty sú dôležitou prevenciou pred obezitou  

17.10.2018. Obezita je chronické ochorenie, ktoré významne ovplyvňuje úmrtnosť, ale aj kvalitu života človeka. Prevencia pred ňou je pritom jednoduchá. Správna životospráva.

Nežujte žuvačky, koledujete si o vrásky! Naozaj?  

17.10.2018. Mýtus spojený so žuvaním žuvačiek, zdá sa, že stále pretrváva. Spôsobuje žuvanie vrásky?

Obezita a životný štýl  

16.10.2018. Vznik obezity najviac ovplyvňuje primárna príčina. Nesprávna výživa. Nie vždy totiž rovnaké množstvo prijatej a vydanej energie znamená aj správnu výživu.

Nepodceňujete umývanie rúk, pomôžete predísť šíreniu infekčných chorôb  

16.10.2018. Iba ich opláchnutie pod teplou vodou nestačí, potrebná je aj poriadna dávka mydla. Je to najjednoduchší spôsob ako predísť infekčným chorobám.

Ústna voda na lupiny či krém na ruky ako lubrikant?  

15.10.2018. Kvapky na uvoľňovanie hlienov, po ktorých nebolia svaly, či ústna voda proti lupinám. A známy krém na ruky ako lubrikant pri pohlavnom styku...

Strážte si hmotnosť. Nie kvôli postave, ale kvôli srdcu  

15.10.2018. Obezita nie je iba otázkou vzhľadu, ale najmä zdravia. Nadbytočné kilá sú príčinou mnohých vážnych ochorení.

Prejsť na stranu:

1
. . .