Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Vianočné trhy pod kontrolou aj tento rok  

13.12.2018. Hygienici už niekoľko dní uskutočňujú celoslovenské mimoriadne kontroly vianočných trhov. Preverujú pôvod ponúkaných surovín, z ktorých sa pokrmy pripravujú a dátum ich spotreby, respektíve minimálnej trvanlivosti.

Ľudia alergickí na ryby môžu niektoré druhy bezpečne jesť  

13.12.2018. Podľa výskumnej skupiny Lekárskej univerzity vo Viedni môžu ľudia alergickí na ryby niektoré druhy jesť - a to celkom bez rizika.

Dôvody, prečo je cesnak taký zdravý a najzdravší surový  

12.12.2018. Cesnak čistí krv, posilňuje imunitný systém, zlepšuje trávenie. Má protizápalové účinky, zmierňuje bolesť kĺbov a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín...

Príčiny syndrómu dráždivého čreva  

11.12.2018. Trápi vás nadúvanie, hnačky a kŕče? Možno, že ide o syndróm dráždivého čreva. Toto sú možné príčiny.

"Hyalurónka" na tvár? Nie, najmä na kĺby či intímne partie!  

10.12.2018. Kyselinu hyalurónovú väčšina vníma ako súčasť krémov na pleť, výplní vrások či pier. Túto telu vlastnú látku však poznajú všetky odvetvia medicíny.

Záchodové návyky: To najlepšie nakoniec  

09.12.2018. Je to delikátna a intímna téma. Naše "záchodové návyky". Pravidelné vyprázdňovanie úzko súvisí s naším zdravím. Súvisí s ním aj hygiena konečníka.

Ste onkopacient? Diabetik? Obávajte sa chrípky!  

08.12.2018. Chrípka sa šíri ako stepný požiar. Ohrozuje najmä malé deti, ľudí vo vyššom veku a chronicky chorých, pretože u nich môže spôsobiť až smrť.

Vďaka horčíku je život menej horký  

07.12.2018. O horčíku, "antistresovom mineráli", sa zhovárame so špecialistkou, inžinierkou biochémie a výživy Veronikou Hanákovou.

Dôležité tipy pri laktózovej a fruktózovej intolerancii  

06.12.2018. Tieto dve potravinové intolerancie sa vyskytujú často. Čo však fruktózová či laktózová intolerancia znamenajú a ako si pomôcť?

Citrónovou šťavou proti črevnej chrípke  

05.12.2018. Hnačka a nevoľnosti sú typickými príznakmi črevnej chrípky. Existuje domáci prostriedok, ktorý proti novovírusom zafunguje...

Minerály a vitamíny sú pre diabetika nevyhnutné  

04.12.2018. Aká je úloha najdôležitejších minerálnych látok a vitamínov a ako sa môže prejaviť ich nedostatok? Aké sú ich hlavné zdroje?

Nová štúdia: Tvrdohlaví ľudia žijú dlhšie  

04.12.2018. Podľa aktuálnej štúdie medzinárodnej psychogeriatrickej asociácie môžu tvrdohlaví ľudia dlhšie žiť.

Prejsť na stranu:

1
. . .