Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Harmanček: Kráľom medzi bylinkami je "jablko zeme"  

19.10.2019. Ak by ste hľadali bylinku, ktorej účinky by ste nespočítali ani na prstoch oboch rúk, určite by vám odborníci na bylinky ako prvý ponúkli harmanček.

Chýba preventívny program na karcinóm pľúc. Pacienti prichádzajú k lekárovi neskoro  

18.10.2019. Jednu z najvyšších mier výskytu a úmrtnosti na rakovinu pľúc z krajín EÚ má Slovensko. Ročne podľahne tejto diagnóze viac ako dvetisíc pacientov.

Kyslá kapusta je zdravá vitamínová bomba  

17.10.2019. Kyslá kapusta je zdravá nielen preto, že obsahuje veľa vitamínov. Podporuje tiež zdravú črevnú flóru a trávenie.

Infekčným chorobám zabránite čistými rukami  

16.10.2019. Dôkladným umývaním rúk môžete predísť šíreniu veľkej časti infekčných chorôb. Myslite na to najmä počas prebiehajúcej chrípkovej sezóny.

Harvardská štúdia: Vďaka týmto trom pravidlám schudne každý  

16.10.2019. Existuje nespočetné množstvo diét. A zároveň stále veľa ľudí, ktorí sú so svojou váhou nespokojní a preto by chceli schudnúť.

"Železný muž" Ľudo si zničil ramenný kĺb. Ako mu pomohli na ortopédii?  

15.10.2019. 44-ročný Ľudovít kedysi vážil 108 kg a vyfajčil škatuľku cigariet denne. Neskôr sa z neho stal "Ironman", ale zničil si rameno.

Pomerne kalorické, ale zdravé. Hrozno plné vitamínov!  

14.10.2019. Sladučké, zanecháva pocit čistoty v ústach - hrozno patrí k najobľúbenejším druhom ovocia a je navyše aj zdravé.

Viac infekcií v škôlke je prejavom budovania imunity  

13.10.2019. Vyššia frekvencia infekcií po nástupe do triedy je prirodzeným prejavom budovania detskej imunity.

O zdravie sa musíme starať. Na aké preventívne prehliadky máte nárok?  

12.10.2019. Dodržiavanie pravidelnosti preventívnych prehliadok je veľmi dôležité preto, že sa včas dozvieme pravdu o svojom zdravotnom stave.

Svetový deň reumatizmu: Patrí tým, ktorí trpia, ale aj tým, ktorí pomáhajú  

12.10.2019. Reuma patrí medzi najbolestivejšie chronické ochorenia. Trikrát častejšie postihuje ženy ako mužov a nevyhýba sa ani známym osobnostiam.

Desať vecí, ktoré by ste mali vedieť o chrípke  

11.10.2019. Chrípka je vysoko nákazlivé a rýchlo sa šíriace infekčné ochorenie dýchacích ciest. Čo by ste o nej mali vedieť?

Zdravý petržlen - udržiava mladosť, aj dobrú náladu  

10.10.2019. Petržlen obsahuje veľa minerálnych látok a vitamínov, betakarotén a kyselinu listovú, fytochemikálie, éterické oleje a antioxidanty.

Prejsť na stranu:

1
. . .