Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Špina a chaos v kuchyni? Pozor, ľahko priberiete!  

23.04.2019. Namiesto toho, aby nás pri pohľade na nečistú kuchyňu prešla chuť jesť, spôsobuje, že jeme viac. Ako to vysvetľujú psychológovia?

Dať na zúbky pečať? Nech sa nekazia  

22.04.2019. Pečatenie zubov znamená zaliatie hlbokých rýh na žuvacích plôškach stoličiek špeciálnym tmelom, ktorý ich zahladí, aby sa v nich neukladali zvyšky potravy.

Bolesť: Najmenej znesiteľné sú pre Slovákov problémy so zubami  

20.04.2019. Bolesť je našou súčasťou a napriek moderným spôsobom liečby sa z nášho života vyškrtnúť úplne nedá. Upozorňuje nás totiž na skutočnosť, že s naším telom niečo nie je v poriadku.

Čo je bolesť a ako vzniká  

20.04.2019. Bolesť hlavy a chrbta môže súvisieť s prácou za počítačom.

Zuzana Límová: Žena prichádza do pôrodnice silná a zdravá, odchádza slabá a zranená  

20.04.2019. Jej film Medzi nami ani neukázal všetko, čo sa v bratislavských pôrodniciach dialo, i tak vyvolal búrku nevôle medzi zdravotníkmi. Aké to bolo a čo sa odvtedy zmenilo?

Kolorektálny karcinóm: Otočte sa ku gastroenterológovi zadkom!  

19.04.2019. Možno vám to zachráni život. Ak máte pozitívny test na tzv. okultné (skryté) krvácanie v stolici, mali by ste absolvovať kolonoskopiu. Pozrite si video.

Zuzana Krištúfková: Odporcovia očkovania len zneužívajú nešťastie rodín chorých detí  

18.04.2019. Sú rodičia, ktorí váhajú, či očkovať dieťa, práve na tých môže zákaz škôlky pre neočkované deti zapôsobiť, vraví Zuzana Krištúfková, šéfka vakcionologickej spoločnosti.

Čo znamenajú zášklby v oku a ako si pomôcť?  

18.04.2019. Poznáme to všetci, z ničoho nič nám začne divoko šklbať očným viečkom. Prečo sa to deje? A čo pomáha?

Akné: Potraviny, ktoré tento stav zlepšia a zhoršia  

17.04.2019. Sú potraviny, ktorým sa treba vyhýbať a naopak, potraviny, ktoré treba zaradiť do jedálnička, aby sa postarali o čistú pleť.

Ovocie sa jesť oplatí. Tieto druhy obsahujú veľmi málo cukru  

16.04.2019. Tieto ovocné druhy obsahujú málo cukru a možno ich konzumovať bez výčitiek svedomia.

Omladnite s bunkami spoza ucha  

15.04.2019. Anti-aging medicína napreduje míľovými krokmi. Výsledkom nových metód je čo najefektívnejší spôsob omladzovania. Jednou z nich je MCT ošetrenie vlastnými bunkami.

Fibriláciu treba riešiť včas - kým neudrie na mozog  

14.04.2019. O fibrilácii predsiení nemusíte ani vedieť, môžete ju mať roky. Len odrazu krvná zrazenina vyletí zo srdca do mozgovej tepny - vznikne mozgová porážka. A tá zabíja.

Prejsť na stranu:

1
. . .