Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

V akom stave sú vaše kĺby? Otestujte sa  

12.12.2019. Sú vaše kĺby zdravé? Zodpovedajte nasledujúce otázky, spočítajte si body za jednotlivé odpovede a prečítajte si vyhodnotenie.

Zubáča na Vianoce? Je jemný, chutný a nízkokalorický!  

12.12.2019. Jemný, chutný a navyše s nízkym obsahom tuku. Niet divu, že ryba menom zubáč je stále populárnejšia.

Atopický ekzém: Pridružené ochorenia  

11.12.2019. V tomto článku sa zameriame na ochorenia súvisiace s atopickým ekzémom a povieme si niečo o pacientských organizáciách, ktoré sú pri liečbe veľmi nápomocné.

Prečo môže byť ústna hygiena dôležitá pre zdravie srdca  

11.12.2019. Kto zanedbáva čistenie zubov, nechodí často k zubárovi ani na dentálnu hygienu, riskuje nielen problémy v ústnej dutine.

Pre zdravý chrbát si môžete zacvičiť aj v MHD počas cesty do práce! Ako?  

10.12.2019. Aj kým čakáte na MHD na zastávke, môžete posilňovať svoj vnútorný svalový korzet! Ak stojíte v dopravnom prostriedku, dá sa takisto cvičiť bez toho, aby ste akokoľvek obmedzili spolucestujúcich.

Zapojenie pacienta do liečby zvyšuje jej účinnosť  

10.12.2019. Až 200 000 konzultácií s pacientmi absolvujú lekári počas svojho profesionálneho života. Ak chcú kvalitne liečiť, musia vedieť správne hovoriť a spolupracovať.

Na vlasy cibuľu a fazuľu?  

09.12.2019. V súčasnosti je aj v rámci vlasovej kozmetiky veľkou módou návrat k receptom starých mám. Bylinky, liečivé rastliny, ale aj zelenina. Jednoducho, "prírodná apotéka".

Mýty a fakty o osteoporóze: Je smrteľná?  

09.12.2019. Osteoporóza sa týka iba niektorých starých ľudí, muži ňou netrpia a nie je to vážne ochorenie. Taký je názor mnohých ľudí. Žiaľ, pravda je niekde inde...

Poznáte čierny cesnak?  

08.12.2019. Čierny cesnak je fermentovaný klasický biely cesnak, ktorý dozrieval tri až štyri týždne v špeciálnych nádobách pri teplote 60 stupňov Celzia. Prečo?

Na horách s traumatológom  

08.12.2019. Hory sú na prechádzky či ľahšie túry lákavé aj na jeseň či v zime. Čo však v prípade, že sa ocitneme v šmykľavom teréne a zraníme sa? Ako sa tomu dá predísť?

Recepty, ktoré prospejú vašej pečeni  

07.12.2019. Ponúkame vám niekoľko tipov na jedlá, ktoré nezaťažia vašu pečeň. Dobrú chuť!

Výmena bedrového kĺbu: Len polovica úspechu  

07.12.2019. Výmena bedrového kĺbu je vážnym zásahom do života pacienta. Jeho kvalita sa môže zlepšiť, ale treba splniť niekoľko podmienok; najmä dobrú rehabilitáciu.

Prejsť na stranu:

1
. . .